Letná príprava - Marek Fraňo - hokejpartizanske

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2016 > máj 2016
Letná príprava sa začala, ako hodnotí jej štart 
tréner 5. a 6.ročníka ŠHT Marek Fraňo?

1. Ako hodnotíte štart do novej sezóny, resp. prvý týždeň letnej prípravy?
Za 5.ročník ŠHT: Do letnej prípravy v tejto vekovej kategórii sa zapojilo 17 hráčov a 3 brankári. Keďže títo chlapci mali po sezóne viac voľna, možno bude začiatok prípravy náročnejší, avšak myslím si, že si rýchlo zvyknú. Prechádzajú z prípravkárov do kategórie mladších žiakov, takže aj príprava bude odlišnejšia od tých predchádzajúcich.

Za 6.ročník ŠHT: U šiestakov sme zaznamenali príchod dvoch hráčov, takže sa zapojilo spolu 18 korčuliarov a 2 brankári. Počas prechodného obdobia v apríli sme sa zamerali na udržiavanie kondície, strečing a hry ako také. Od začiatku mája nabiehame na väčšie objemy. Zabrať im najviac dali asi prvky vytrvalostného tréningu, ale verím, že sa do toho postupne dostaneme a budeme dobre pripravení na novú sezónu.

2. Ako bude letná príprava pokračovať? Máte pripravené niečo špeciálne?
Za 5.ročník ŠHT: Počas týždňa máme naplánovaný tréning rôzneho zamerania na každý deň. Budeme využívať telocvičňu na gymnastickú prípravu, takisto vonkajšie ihriská a aj terén v prírode. Na zimnom štadióne máme zloženú umelú ľadovú plochu, ktorú budeme využívať hlavne na hokejové zručnosti ako streľba, prihrávanie a technika s hokejkou.

Za 6.ročník ŠHT: Takisto ako aj piataci máme tréning každý deň. Využívať budeme tie isté priestory. To znamená vonkajšie ihriská, plochu na zimáku ako aj posilňovňu. Bude to však trošku náročnejšie oproti mladším. Trénovať na suchu sa bude do konca školského roka, teda do 30.6.2016. Následne si dáme 3 týždne pauzu a znova sa stretneme posledný júlový týždeň.

3. Aký cieľ si s daným družstvom dávate do novej sezóny?
Za 5.ročník ŠHT: Prvoradým cieľom v tejto vekovej kategórii bude zdokonaliť korčuľovanie, herné činnosti jednotlivca ako aj taktickú stránku hry, keďže prechádzajú z hry v tretinách na veľké ihrisko. Novinkou pre nich bude zápas každú sobotu, čo predtým nemali, takže ich bude treba na to pripraviť.

Za 6.ročník ŠHT: Takisto u šiestakov budeme zdokonaľovať herné činnosti jednotlivca, kombinácie a súhru hráčov na ľade. Tabuľkové ciele u mladších žiakov nie sú až tak podstatné, avšak našim cieľom bude zlepšiť herný prejav družstva ako celku oproti minulej sezóne.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky