Letná príprava - Marián Ďurech - hokejpartizanske

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2016 > máj 2016
Letná príprava sa začala, ako hodnotí jej štart 
tréner 2.3.a 4.ročníka Marián Ďurech?

1. Ako hodnotíte štart do novej sezóny, resp. prvý týždeň letnej prípravy?
Za 2.ročník: Na prvý tréning sa nám po mesačnej prestávke zišlo 20 detí, pre ktoré bude táto sezóna s novými trénermi zas niečím novým. Prvý týždeň bol pre nás trénerov a rovnako pre deti zoznamovací s letnou prípravou, tak ako ju už budú poznať počas celého svojho hokejového života.

Za 3.ročník: Po mesačnej prestávke nastúpili na letnú prípravu naši minuloroční druháci v počte 18 detí, ktorí už vedeli čo ich čaká a preto sme začali letnú prípravu hneď v svižnom tempe, tak ako sme my tréneri a rovnako aj deti boli zvyknutí počas celej predošlej sezóny.
 
Za 4.ročník: V klube najpočetnejší ročník, súčasní štvrtáci, sa zišli na úvodnom tréningu v počte 24. Po zaslúženom odpočinku nebolo na chlapcoch takmer badať mesačnú prestávku, s tréningami sa popasovali s chuťou, verím že im táto zostane počas celej letnej prípravy.

2. Ako bude letná príprava pokračovať? Máte pripravené niečo špeciálne?
Za všetky ročníky spoločne: Celú letnú prípravu absolvujeme v priestoroch športového areálu II. základnej školy, v prípade nepriaznivého počasia máme pripravený náhradný program v priestoroch zimného štadióna, kde sa okrem všeobecných pohybových aktivít budeme venovať aj hokejovým zručnostiam.

3. Aký cieľ si s daným družstvom dávate do novej sezóny?
Za 2.ročník: Pre deti v tejto vekovej kategórií je dôležité si zvyknúť na pravidelnosť športového tréningu a požadovaných tréningových zásad, čo nie je možné bez obetavosti a úsilia všetkých rodičov.

Za 3.ročník: Tretiaci sú vo veku, kedy sa začína ich športový prejav podobať hokejovému výkonu. Pokračujú v rozvoji korčuliarskych schopností bez puku aj s pukom, počas sezóny už absolvujú približne 20 zápasov.
 
Za 4.ročník: Štvrtáci sú už malí veľkí hokejisti. V tomto veku sa učia samostatnému mysleniu ako na ľade, tak mimo neho, v kabíne, na tréningoch, zápasoch i turnajoch. Na konci sezóny musia byť pripravení na prechod do hokejovej triedy, kde sa prepojí štúdium so športom.Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky