Letná príprava - Tomáš Hirkala - hokejpartizanske

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2016 > máj 2016
Letná príprava sa začala, ako hodnotí jej štart 
tréner 7. a 8.ročníka ŠHT Tomáš Hirkala?

1. Ako hodnotíte štart do novej sezóny, resp. prvý týždeň letnej prípravy?
Za 7.ročník ŠHT: Do tréningu sa nám zatiaľ zapojilo 15 hráčov z celkového počtu 17, nakoľko jeden je ešte chorý a jedného trápi menšie zranenie, ale verím že sa už čoskoro pripoja k mužstvu a zapoja sa do letnej prípravy. Prvý týždeň bol pre nás taký rozbehový. Po mesiaci ľahších tréningov chalani dostali znova zabrať, ale myslím si, že to zvládli na výbornú a zaslúžia si pochvalu za ich prístup a nasadenie. Ak bude takto prebiehať aj zvyšok prípravy, budem určite spokojný.

Za 8.ročník ŠHT: V našej najstaršej žiackej kategórii sa nám do tréningu zapojilo zatiaľ iba 12 hráčov. Niektorí sú síce po chorobe čiže ich neúčasť treba pochopiť, len bohužiaľ sa nájdu aj takí ktorých trápia drobné zranenia či na ruke alebo na nohe a nie sú ochotní prísť na tréning s tým že by sa zapojili do tréningu aspoň v rámci svojich možností... Až na tých niekoľko hráčov, ktorým sa nechcelo nastúpiť do prípravy som s prvým týždňom určite spokojný. Na tréningu bola slušná disciplína a obrovská pracovitosť. Dúfam, že s takýmto odhodlaním budeme pokračovať aj v ďalších týždňoch.
 
2. Ako bude letná príprava pokračovať? Máte pripravené niečo špeciálne?
Za 7.ročník ŠHT: Nasledujúce dva mesiace už mám naplánované. Čo sa týka záťaže tak tú ešte trochu zvýšime, ale nebude to nič, čo by nezvládali. Letná príprava by mala trvať do 30.6.2016 čiže je pred nami ešte kopec roboty. Čo sa týka spestrenia letnej prípravy tak hráči ročníka 2004 sú už prihlásení na jeden hokejbalový turnaj a ešte chceme ísť na majstrovstvá Slovenska. Pre hráčov ročníka 2003 sa snažím vybaviť aspoň jeden prípravný zápas.

Za 8.ročník ŠHT: Tak ako aj u siedmakov aj v osmičke máme nejaký plán letnej prípravy, čiže zaťaženie sa ešte bude stupňovať a taktiež budeme končiť 30.6.2016. Čo sa týka spestrenia, niektorí hráči z 8 ŠHT sa zúčastnia majstrovstiev Slovenska v hokejbale. Tiež plánujeme nejaké ďalšie zápasy, ktoré by sme si zahrali počas víkendov.

3. Aký cieľ si s daným družstvom dávate do novej sezóny?
Za 7.ročník ŠHT: Prvým cieľom je, aby nám nová sezóna niečo dala, aby sme sa naučili niečo nové a hokejovo sa posúvali dopredu. Chceme, aby bolo v každom našom zápase vidieť, že sa zlepšujeme. Určite budeme pracovať aj na disciplíne a snažiť sa o vytvorenie čo najlepšieho kolektívu. Ďalším naším cieľom bude, aby hráči išli do každého zápasu naplno a aby sa učili hrať celých 60 minút. Hlavný cieľ pre túto kategóriu bude, aby bolo vidieť bojovnosť v každom zápase a aby sme ukázali že vieme hrať pekný hokej. Keď sa nám toto všetko podarí určite budu pribúdať víťazstvá a tie nás môžu motivovať do budúcna.

Za 8.ročník ŠHT: Do sezóny si ciele dávame opatrne. Vieme, že nás čaká náročný rok a niečo sa bude od nás očakávať ale pôjdeme postupne krôčik po krôčiku. Prvý cieľ ktorý sme si dali je,aby mal každý jeden hráč čo najlepšiu tréningovú dochádzku. Keď splníme toto, začneme pracovať na disciplíne, ktorá je základom pre správne fungovania kolektívu. Chcem, aby dobrý kolektív a bojovnosť boli našou najsilnejšou zbraňou. Verím že to dokážeme a potom si zaslúžime vyhrávať. Treba ísť ale postupne od zápasu k zápasu a verím že potom môžeme pomýšľať aj na pekné umiestnenie.Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky