Letná príprava - Vladimír Pekarčík - hokejpartizanske

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2016 > máj 2016
Letná príprava sa začala, ako hodnotí jej štart 
tréner dorastu Vladimír Pekarčík?

1. Ako hodnotíte štart do novej sezóny, resp. prvý týždeň letnej prípravy?
Štart do novej sezóny hodnotím veľmi kladne, nakoľko sa do prípravy zaradilo 29 dorastencov a 3 dorastenky. Ťažko je hodnotiť stav ich kondície, nakoľko máme za sebou len prvý týždeň prípravy a s chalanmi sa len zoznamujem po všetkých stránkach, čo sa týka ich pripravenosti, ale aj s nimi samými, ale môžem povedať, že som veľmi milo prekvapený ich aktivitou počas celého týždňa.
Chlapci sa pomaly vyrovnávajú s väčšou záťažou a s väčším objemom, ako boli zvyknutí v žiackych kategóriách.

2. Ako bude letná príprava pokračovať? Máte pripravené niečo špeciálne?
Letnú prípravu máme pripravenú na deväť týždňov, ktorá nám začala 2. mája a končiť bude 7.júla, kde v prvých týždňoch sa zameriame hlavne na silové, a vytrvalostné schopnosti, postupne budeme prechádzať do rýchlostných, koordinačných, obratnostných a do rýchlostnej vytrvalosti. Vyvrcholenie letnej prípravy bude sedemdňové letné sústredenie v rekreačnom stredisku Remata. Cieľom sústredenia okrem fyzickej prípravy bude utužovanie kolektívu a skúška ich morálno – vôľových vlastností. 

3. Aký cieľ si s daným družstvom dávate do novej sezóny?
Bol by som zlý tréner, keby som si nedával tie najvyššie ciele. Ale musím povedať, že všetko nezáleží len na mne, ale aj na chalanoch. Dnes však môžem povedať, že s kolegom a vedením klubu urobíme všetko, aby sme po skončení sezóny túto sezónu mohli hodnotiť na výbornú.Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky