Seniori info - Marek Adamík - hokejpartizanske

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2016 > máj 2016
II.Liga seniorov sa začína...

Dňa 17. septembra 2016 sa naplno rozbehne II.liga seniorov a teda sa začína súťaž aj pre mužstvo mužov HK ISKRA.

Opýtali sme sa trénera Mareka Adamíka:

1. V akej kondícii je mužstvo pred začiatkom súťaže? S akou zostavou môžete počítať do sezóny?
Letná príprava už ako je zvykom, začína každým rokom po Chára cupe. Nebolo tomu inak ani tento rok. Na ľad sme vykorčuľovali 23. augusta 2016. Postupne sa do nej zapojilo 24 hráčov. S prípravou ako takou som nadmieru spokojný, pretože už len počtom hráčov na tréningoch som bol milo prekvapený a také počty hráčov ako som mal tento rok si asi ani nepamätám, že by v minulosti boli. Hráči pristúpili k tréningom s úplnou vážnosťou za čo ich musím pochváliť. Družstvo sa oproti minulému roku posilnilo na každom poste. Do realizačného teamu pribudol skúsený hráč Miroslav Ďurák, ktorý bude pôsobiť ako asistent. Zo Španielska sa vrátil Tvrdík Lukáš. Z Topoľčian prišli Káčer Libor a Mihálik Martin. Z Banskej Bystrice prišiel obranca Janovský Patrik a verím tomu, že sa nám podarí dotiahnuť transfer Cvejna Lukáša, ktorý by tak isto mal posilniť obranné rady v družstve. Na striedavý štart z Topoľčian budú chodiť dvaja Partizánčania brankár Komžík Martin s ktorým počítame ako s jednotkou v bráne a útočník Gašparovič Juraj. Posily nie sú len v hráčskom kádri, ale aj realizačnom teame kde bude mojim asistentom skúsený hráč Miroslav Ďurák, ktorý podľa mňa zapadol do kolektívu od prvého vkročenia do šatne.

2. Zúčastnili ste sa aj predsezónneho turnaja "O pohár mesta Ružomberok". 
Ako pre HK ISKRA turnaj dopadol?
Na turnaj sme išli po dvoch tréningoch. Už prihlásenie na turnaj som zvažoval, ale po dohode s hráčmi sme nakoniec štartovali a brali sme to ako dobrú prípravu a možnosť priateľských zápasov pred sezónou, keďže už 10.9.2016 sa nám mala začať súťaž. Nakoniec sa to posunulo na 17.9.2016.
Do turnaja sme vstúpili nad moje očakávania. Pretože súpera z Budapešti sme nepoznali a pravdu povediac som sa ich obával. Dve tretiny hráči plnili čo som od nich očakával, žiaľ v tretej sa prispôsobili súperovi a zápas len dohrali. V tomto zápase sa blysol hattrickom Jozef Uhrecký. Druhý zápas sme začali nekoncentrovane, ale postupom času sa naša hra zlepšovala. V druhej tretine sme mali jasne navrch, ale nepremenili sme množstvo šancí. Bohužiaľ toto tempo sme nechali po druhej tretine v šatni a za 29 sekúnd tretej tretiny sme si prehrali celý zápas. Zápas o umiestnenie bol najhorší s celého turnaja. Hráči vôbec neplnili to čo som od nich očakával a duchom už boli asi doma, lebo inak si to neviem vysvetliť čo sa stalo. Ale myslím si, že dva zápasy predtým sa odzrkadlili na výkone družstva. Na turnaji sme skúšali aj spomínaných nových hráčov a aj juniorov - našich odchovanacov s ktorých si najlepšie počínal Filip Tupý. Celkovo turnaj hodnotím ako úspešný bez ohľadu na to, ako pre nás skončil. 

3. V mužstve sa objavujú už aj odchovanci HK Iskra. Ako zapadli do kolektívu?
Budú mať počas sezóny v zápasoch dôležité úlohy?
Minulú sezónu sme do družstva zapracovali dvoch juniorov Beniaka Ivana a Uhrovčíka Patrika. Tento rok pribudli ďalší traja: Tupý Filip, Ladický Tibor a Výborný Samuel. Na každom jednom z týchto hráčov bude, ako sa popasujú s prechodom do seniorského hokeja. Ale dostanú určite príležitosť na to, aby ukázali čo v nich je.  

4. Aký cieľ si dávate do sezóny 2016-2017 ? 
Cieľom tejto sezóny je pritiahnuť čo najviac divákov, aby počet divákov od zápasu k zápasu stúpal, lebo to bude pre hráčov ako aj pre mňa obraz toho, že to robíme dobre a hokej, ktorý hráme ich baví. A samozrejme postup do celoslovenského play-off je prioritným cieľom. 

Káder HK Iskra Partizánske pre sezónu 2016/2017 

brankári: Martin Komžík, Branislav Hippík, Zdenko Tupý

obrancovia: Igor Malinka, Jozef Ondruška, Branislav Zelený, Peter Ondruška, Patrik Uhrovčík, Lukáš Cvejn, Patrik Janovský, Tibor Ladický

útočníci: Lukáš Tvrdík, Dávid Košecký, Ondrej Školka, Stanislav Varga, Vladimír Gális, Šimon Peniaška, Jozef Uhrecký, Libor Káčer, Martin Mihálik, Juraj Gašparovič, Michal Ondruš, Ivan Beniak, Filip Tupý, Samuel Výborný, Martin Dodok, Jakub Korec


Ďakujeme za rozhovor a želáme úspešnú sezónu
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky