HK '95 Považská Bystrica 2:5 HK ISKRA Partizánske

HK ISKRA Partizánske 1:7 MHK Dubnica nad Váhom

23.október 2016
Zimný štadión Púchov

MŠK Púchov 1:4 HK ISKRA Partizánske

Rozdelil by som to na tri časti. Prvá tretina dobré, druhá slabšie a tretia veľmi dobre. Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme chceli. Chalani plnili to čo sme si povedali pred zápasom. Mali sme pohyb, takticky sme hrali dobre a dokázali sme sa aj strelecky presadiť. V druhej tretine sme nepochopiteľne poľavili, čo súper dokázal využiť a priblížil sa na rozdiel gólu. Asi sme si mysleli, že keď vyhrávame o dva góly, tak súper sa porazí sám. Do tretej tretiny som chalanov nabádal aby sme sa vrátili k hre ktorú sme hrali v prvej tretine, a že tento zápas môžeme vyhrať. Tak sa aj stalo, chalani znova boli aktívni, mali sme pohyb, hrali sme jednoduchšie, podarilo sa nám streliť gól a v tom momente som veril, že až takto dokážeme hrať do konca tretiny, tento zápas nemôžeme prehrať. A tak sa aj stalo. Potom sme ešte pridali jeden gól a v tom momente bolo po zápase. Domáci sa už na nič nezmohli. Som veľmi rád, že sme tento zápas dotiahli do víťazného konca, a že chalani podali takýto výkon a konečne sa presadili borci od ktorých to najviac očakávam.
Verím, že na tento výkon nadviažeme aj ďalší zápas doma z Dubnicou.

Vladimír Pekarčík, hlavný tréner

22.október 2016

HK ISKRA Partizánske 4:2 HK '95 Považská Bystrica

Tento zápas po dvoch tesných prehrách sme chceli a museli vyhrať, keď sme chceli udržať krok s čelom tabuľky. Bol to musím povedať nie ľahký zápas, lebo súper nemal čo stratiť a my sme museli. Bystrica pri hre päť na päť nám bola viac než vyrovnaný súper. Z našej strany mi tam chýbal väčší pohyb, väčší zápal pre hru. Bolo to statické a v neposlednom rade málo streľby čo je aj dôkazom toho, že nás súper okrem druhej tretiny prestreľal. O zápase rozhodli presilovky. mali sme ich tri a všetky sme dokázali premeniť, takže 100% úspešnosť. Tak aspoň s touto hernou činnosťou môžeme byť spokojní. Ale tri body zostali doma a ako sa hovorí, čo je doma to sa počíta.

15.október 2016

Už druhý zápas v rade sme neboli horším mužstvom. Favoritovi našej skupiny sme boli viac ako vyrovnaním súperom pri hre päť na päť. Bol to otvorený zápas, ale znova sme neboli disciplinovaní a dostatočne dôrazní. O zápase rozhodli presilovky. Ako som už povedal minule, zápasy sa vyhrávajú hlavou a nie emóciami. Ale na druhej strane musím povedať, že náš herný prejav sa od zápasu k zápasu zlepšuje. Keď k tomu pridáme disciplínu a efektívnosť streľby, tak sa to môže uberať dobrým smerom.

9.október 2016

MHK Dubnica nad Váhom 3:2 HK ISKRA Partizánske

Škoda toho zápasu. Z čistým svedomím môžem povedať, že sme neboli horším mužstvom, len naša nedisciplinovaná hra nás pripravila o lepší výsledok. Pokiaľ aj v budúcnosti chceme s týmto súperom bodovať, musíme sa vyvarovať takých zbytočných faulov aké sme robili...

8.október 2016

HK ISKRA Partizánske 3:2x MŠK Púchov

Bol to jeden z najlepších zápasov, ktorý sme v tejto sezóne odohrali. Keby sme prvých desať minút premenil len polovicu šancí, mohlo byť po zápase. Chalani plnili všetko čo sme si povedali, mali pohyb boli sme častejšie na puku a čo má najviac teší, že do hry preniesli aj situácie z tréningu, len tá naša efektivita čo ma v konečnom dôsledku mrzí, lebo sme stratili bod. Ale aj tak chalanom za predvedený výkon ďakujem.

2.október 2016

HK '95 Považská Bystrica 2:3 HK ISKRA Partizánske

Tento zápas sme ešte vo štvrtok nevedeli či ho odohráme lebo sme mali  na tréningu 9 hráčov a jedného brankára. Nakoniec  sme to dali dokopy aj keď niektorí borci išli do zápasu zo sebazaprením a po chorobe, za čo im chcem poďakovať!!!!!!
Aj keď sme tento zápas odohrali na 11 hráčov chalani, podali jeden bojovný a obetavý výkon a v konečnom dôsledku sme celý zápas boli lepším mužstvom, len na konci zápasu nás domáci troška dostali pod tlak, ale sme to ustáli a odnášame si tri cenné body. Ešte raz chcem chalanom poďakovať za predvedený kolektívny výkon a verím, že aj naďalej v tom budú pokračovať.

25.september 2016

HC Topoľčany 9:1 HK ISKRA Partizánske

Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, lebo malo to byť derby so všetkým, čo k hokeju patrí v tejto vekovej kategórii, ale nebolo. Na ľade bolo len jedno mužstvo a to domáci. Domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach, jednoducho nás prehrávali a my sme robili strašne veľa zbytočných chýb. Naše chcenie, a to čo sme si povedali pred zápasom ako chceme hrať zostalo len v kabíne. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a ísť ďalej.

24.september 2016

HK ISKRA Partizánske 0:3 MHK Dubnica nad Váhom

Chceli sme nadviazať na úspešné ťaženie z minulého týždňa. Ale opak bol pravdou. Zápas sme začali veľmi zle. Hneď v prvých sekundách sme sa dali zbytočne vylúčiť a v zápäti z prvej strely na bránu sme inkasovali. Aj keď sme v ďalšom priebehu zápasu boli opticky lepším mužstvom, nedokázali sme sa strelecky presadiť, málo sme sa tlačili do predbrankového priestoru a chýbala nám častejšia streľba o čom hovorí iba 13 striel na bránu súpera za celý zápas a to je strašne málo. Súper nám dokázal v každej tretine dať po jednom góle a to aj rozhodlo. Bohužiaľ bez gólov sa vyhrávať nedá.

18.september 2016

MŠK Púchov 2:3 HK ISKRA Partizánske

Bol to veľmi ťažký zápas, lebo Púchov má veľmi kvalitné mužstvo, čo nám ukázali dva prípravné zápasy ktoré sme s nimi prehrali. Preto sme upozorňovali chalanov, že sa musíme vyvarovať hrubých chýb ktoré sme spravili v tých dvoch zápasoch, hrať jednoduchý priamočiary hokej, nedať súperovi veľa priestoru na jeho hru.   To sa nám darilo prvú tretinu, ktorú sme aj vyhrali. V druhej tretine sme sa nevyvarovali školackých chýb a posadili sme súpera na koňa. Prehrali sme ju 2-0. Do poslednej tretiny sme chalanov nabádali, že už nemáme čo stratiť, len získať a pokiaľ sa vrátime k hre z prvej tretiny tak môžeme tento zápas dnes vyhrať. Aj keď sme sa niektorých chýb nevyvarovali, ale  hlavne obetavou hrou podloženou výborným výkonom brankára sa nám tento zápas podarilo doviesť do víťazného konca . Sme radi, že sa chlapci vypli k takému výkonu a presvečili, že bojovať až do konca sa oplatí.

17.september 2016

HK ISKRA Partizánske 8:1 HK'95 Považská Bystrica

Zo zápasu sme mali trochu obavu, nakoľko sme boli dva týždne bez zápasovej praxe. Začiatok bol troška rozpačitý, ale hneď v druhej minúte sme sa ujali vedenia. Naša hra nebola taká, ako sme si predstavovali, ale aj napriek tomu sme svoj stav zvýšili na rozdiel dvoch gólov. O všetkom rozhodla druhá tretina, kde sme strelili štyri góly a dá sa povedať, že bolo po zápase ktorý sme až do konca úspešne zvládli. Sme  radi, že sme do sezóny vstúpili víťazne.