HK 32 Liptovský Mikuláš 0:8 HK ISKRA Partizánske

HC DYNAMAX 96 Nitra 4:7 HK ISKRA Partizánske

HK ISKRA Partizánske 7:2 HC DYNAMAX 96 Nitra

štvrťfinále PLAY OFF
19.február 2017
Zimný štadión Humenné

MHK Humenné 5:3 HK ISKRA Partizánske

Do tohto stretnutia sme nastúpili s jasným cieľom a ten bol vyhrať a postúpiť ďalej. Od úvodného buly sme hrali na hrane svojich síl a možností. Podarilo sa nám streliť úvodný gól a tým ísť do vedenia. Za stavu 1:0 nám po nešetrnom zákroku hráča Humenného bola ponúknutá presilovka 5 na 3. Za tento zákrok hráč Humenného, len vďaka svojmu menu nedostal vyšší trest. Presilovku sme nedokázali využiť a myslím si, že to bol veľmi dôležitý moment stretnutia. Do druhej tretiny sme išli so zámerom zvýšiť vedenie, ale chvíľkovým poľavením sme sa dostali pod tlak, z čoho sme inkasovali, ale vždy sme dokázali odpovedať rýchlym gólom. V tretej tretine sa hral opatrný hokej a ani jedno z družstiev nechcelo urobiť chybu, ktorá by znamenala prehru a nepostup do semifinále. Žiaľ, pri jednom prehratom buly po strele z prvej sme inkasovali, ale stále sme nevzdávali boj o postup. Počas záverečnej power play sme chceli zápas preniesť do predĺženia, ale po dvoch zákrokoch domácich hráčov, ktoré zostali nepotrestané a dokonca ani nepovšimnuté sme inkasovali rozhodujúci gól. Po zápase zavládol v šatni smútok a niekde aj slzy smútku. Všetkým hráčom sa chcem poďakovať za bojovný výkon a za to, že na ľade zo seba vydali všetko. Dovolím si tvrdiť, že nepostúpil lepší, ale šťastnejší. Už v najbližšom stretnutí budeme chcieť odčiniť dve prehry v Humennom a vyhrať aspoň skupinu o 5 - 8 miesto.

Marek Adamík, Hlavný tréner

18.február 2017

MHK Humenné 7:1 HK ISKRA Partizánske

Na odvetný zápas sme išli s cieľom vyhrať. Žiaľ pre súkromné povinnosti hráčov sme vycestovali bez dvoch hráčov zo základnej zostavy. Pri takomto stretnutí chýba čo i len jeden hráč zo základnej zostavy a v tomto stretnutí sa to ukázalo v celej kráse. Stretnutie by som zhodnotil ako jedno s tých horších v tejto sezóne. Po druhej tretine sme sa už zamerali viacej na šetrenie síl na nedeľu a hlavne, aby sa nikto nezranil.

11.február 2017

HK ISKRA Partizánske 8:1 MHK Humenné

Do zápasu sme nastúpili ustráchane a trochu nervózne. To hlavne z dôvodu, že sme nevedeli čo môžme očakávať. Ale od druhej tretiny sme sa vrátili k hre s ktorou sme prešli cez Piešťany. Všetci hráči bojovali a hrali jeden za druhého a žiadny puk nebol pre nich stratený a situácia prehratá. Tak isto chcem pochváliť hru našich mladíkov Gašparoviča, Sapára, Filipa Tupého a Výborného ako zvládajú tieto zápasy. Od zápasu k zápasu si zväčšujú svoje sebavedomie a hlavne získavajú veľa cenných skúseností pre svoj ďalší rast.
No a pred divákmi klobúk dole!!! Fakt neskutoční, a pri takej atmosfére je radosť hrať a aj pre mňa stáť na striedačke. Všetkým na tribúne patrí od našej celej šatne veľké ĎAKUJEME a v Humennom urobíme všetko preto, aby sme krok medzi štyroch najlepších zvládli.

o PLAY OFF
4.február 2017
Zimný štadión Piešťany

ŠHK 37 Piešťany 4:7 HK ISKRA Partizánske

Do zápasu sme nastúpili nekoncentrovane a prístup od hráčov nebol taký, ako sme si predstavovali. Takmer celú prvú tretinu sme hrali oslabení a za stavu 3:0 mali domáci výhodu dvojminútovej presilovky 5 na 3. Cez prestávku sme si to v šatni chlapsky vysvetlili a naše slová sme začali plniť od úvodu druhej tretiny, kde sme začali hrať hokej tak, ako ho vieme a akým sme sa prezentovali v prvom zápase doma. Postupne sme ovládli hru a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Myslím si, že celé družstvo ukázalo veľkú chuť do hokeja tak isto ukázalo aký ma charkter a že sme jeden veľký kolektív, kde každý hrá za každého a nikto individualne. Ďakujem všetkým hráčom za predvedenú hru a bojovný výkon. Myslím si, že za predvedenú hru v oboch zápasoch sme si postup zaslúžili. Všetkým divákom, ktorí merali cestu do Piešťan patrí veľké poďakovanie od všetkých hráčov a tak isto aj realizačného teamu.

o PLAY OFF
28.január 2017

HK ISKRA Partizánske 6:1 ŠHK 37 Piešťany

Dnes diváci, ktorí neboli na zápase od začiatku prišli o veľa. Veľmi dobré nám vyšiel úvod stretnutia a som rád, že chlapci naplnili naše slová, aby sme nečakali čo bude hrať súper, ale aby sme boli my tí čo budú diktovať tempo hry. Po treťom góle sme trochu poľavili v koncentrácii, ale rýchlo sme s vrátili späť k hre zo začiatku stretnutia. V druhej tretine sme viacmenej kontrolovali hru, ale nechceli sme sa sústrediť na bránenie výsledku. Myslím si, že v polovici zápasu už bolo viac menej rozhodnuté, ale počas prestávky sme chlapcov stále upozorňovali, že koniec je až v 60 minúte. Tretia tretina už bola zjavne ovplyvnená výsledkom. Mrzí ma, že sme brankárovi nepomohli udržať čisté konto. V sérii sme sa ujali vedenia 1:0, ale ani z ďaleka nieje ešte rozhodnuté. Chcel by som sa poďakovať všetkým hráčom a hlavne aj naším  fanúšikom, ktorí urobili perfektnú atmosféru a veríme, že svojou hrou si ich pritiahneme na ďalší zápas ešte viac.

21.január 2017

HK ISKRA Partizánske 6:3 ŠHK Púchov

Pred zápasom som chlapcom v šatni prizvukoval, že postavenie v tabuľke nič neznamená a vyhrať nebude také ľahké. Moje slová sa do bodky naplnili, veď takmer do polovice zápasu bol stav vyrovnaný. Odpor súpera sme zlomili až v tretej tretine. Teší ma zisk troch bodov, ale s predvedenou hrou som nebol až tak spokojný. Dúfam, že do budúceho týždňa sa poučíme s chýb a v prvom zápase play off bude výkon úplne odlišný.

7.január 2017
Zimný štadión Dolný Kubín

MŠK Hviezda D.Kubín 5:4 HK ISKRA Partizánske

Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave. Stretnutie sa hralo priam v arktických podmienkach. Na štadióne bolo -12 stupňov. Nezachytili sme úvod stretnutia a po našich chybách sme rýchlo prehrávali. V polovici prvej tretiny sme sa dostali späť do zápasu, ale opäť po individuálnych chybách sme dva krát inkasovali. Druhú tretinu ovplyvnili divné rozhodnutia rozhodcov na obe strany a tak bola hra častokrát prerušená a veľa hokejovej krásy nebolo. Do tretej tretiny sme nastúpili s úmyslom dotiahnuť zápas minimálne do predĺženia. Avšak naopak, znovu po našej individuálnej chybe sme inkasovali piaty krát. Musím pochváliť chlapcov za to, že zápas nevypustili a práve naopak ich piaty gól akoby nakopol a viac sa hralo u súpera v pásme ako u nás. Škoda toho, že sme nedokázali vyrovnať. Žiaľ, musia byť aj takéto zápasy. Z chýb sa poučíme a v poslednom kole doma zabojujeme o čo najlepšie postavenie pred play off.

17.december 2016

HK ISKRA Partizánske 4:2 ŠHK 37 Piešťany

S kalendárnym rokom a s domácimi fanúšikmi sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Od úvodného buly sme k tomu aj tak pristúpili. Chalani hrali to, čo sme od nich žiadali. Po úvodnom góle sme sa trochu uspokojili, čoho výsledkom bolo vyrovnanie. Do druhej tretiny sme nastúpili s odhodlaním stiahnuť vedenie na svoju stranu a súpera sme jednoznačne prehrali po všetkých stránkach. Najväčšiu šancu sme dostali v presilovke 5 na 3, ktorú sme nevyužili. Naopak sme chvíľu po jej skončení inkasovali my, ale ďalšiu ponúknutú presilovku sme už využili. Jediné čo tomu v druhej tretine z našej strany chýbalo, bolo viac strelených gólov. V prestávke sme hráčom povedali, že nemôžeme poľaviť a musíme prelomiť streleckú smolu a ponúknuté šance premieňať, čo sa aj podarilo v polovici tretej tretiny. Výkon v celom zápase sme korunovali v závere ešte jedným gólom. Ďakujem hráčom za predvedenú hru a bojovný výkon v celom stretnutí.

10.december 2016
Zimný štadión Senica

HK 91 Senica 5:6 gws HK ISKRA Partizánske

Do zápasu sme nastúpili nekoncentrovane a bez pohybu. Slabé korčuľovanie, nedôrazná hra a individuálne chyby vyústili až do prvého inkasovaného gólu. Po inkasovanom góle sme sa zlepšili v pohybe z čoho pramenilo aj vyrovnanie, ale opäť prišlo akési uspokojenie sa a po individuálnej chybe sme opäť prehrávali. V takej rozháranej hre sme pokračovali až do konca tretiny. Do druhej sme išli s cieľom otočiť stretnutie v náš prospech, ale z vytvoreného tlaku sme na gól nedokázali premeniť ani jednu šancu, ale naopak sme inkasovali. Tretia tretina už bola jasne v našej réžii. Súper úplne odišiel kondične, ale my sme nedokázali premeniť viacej šancí. Predĺženie bolo tak isto v našej réžii, ale žiaľ neúspešne. Nájazdy sú vždy lotéria, ale pravdu povediac som veril v kvality mojich hráčov, že dokážu získať ten bodík navyše, čo sa aj potvrdilo. S predvedenou hrou som vôbec nebol spokojný hlavne v obrannej činnosti, ale na to, aký bol priebeh zápasu tak mám radosť aj z dvoch bodov.

3.december 2016

HK ISKRA Partizánske 5:3 HK Levice

Do zápasu sme nastúpili nekoncentrovane a trochu ustráchane. Nedokázali sme premeniť šance, ktoré sme si vytvorili. Som rád, že aj napriek tomu sa nám podarilo streliť prvý gól a po ňom sme začali ovládať hru až do konca prvej tretiny, kde ešte pred jej koncom sa nám podarilo odskočiť súperovi o dva góly. Do druhej tretiny sme išli s presilovkou, ktorú sme zahrali veľmi zle a ihneď po jej skončení sme po našich individuálnych chybách dva krát inkasovali a išlo sa odznova. Od tohto stavu bolo na ľade viac nervozity, ako hokejového umenia. V ďalšej presilovke sme zahrali už podľa mojich predstáv a opäť sme sa boli vo vedení. Tretiu tretinu sa viac bojovalo, ako hralo a v jednej z našich presiloviek po individuálnej chybe sme inkasovali. Ani po tomto góle sme nezložili zbrane a tri minúty pred koncom sme strhli víťazstvo na našu stranu. Koniec zápasu radšej ani nehodnotím. Teší ma zisk troch bodov, ale s predvedenou hrou nie som vôbec spokojný.

26.november 2016
Zimný štadión Dubnica

MHK Dubnica nad Váhom 8:3 HK ISKRA Partizánske

19.november 2016

HK ISKRA Partizánske 4:3 HC Bratislava

Vedeli sme, aký súper nás čaká a že v Bratislave sme neboli vôbec horším družstvom aj napriek tomu že sme tam prehrali 9:6. Do zápasu sme išli s odhodlaním vrátiť im prehru. Od úvodného buly bolo nasadené vysoké tempo. Hráči vstúpili do zápasu koncentrovane a som rád, že pokračovali v hre, akou sme dokázali otočiť zápas v Prievidzi. Škoda nepremenených šancí v prvej tretine. Mrzí ma, že sme vedenie neudržali dlhšie a dá sa povedať, že hneď z prvej šance hostia vyrovnali. V druhej tretine hra nemala taký spád ako v prvej tretine. V tejto časti hry sme sa nedokázali presadiť v presilovkách, ktoré máme štatisticky najlepšie v lige. Po druhej tretine sme hráčom povedali, že sa musíme vrátiť k hre, ktorú sme hrali v úvodnej časti zápasu. Trochu sme si cestu za tromi bodmi skomplikovali, keď sme prehrávali 2:3, ale musím pochváliť všetkých hráčov, že ani za tohto stavu sa nevzdali a ešte zápas otočili do konca tretej tretiny. Teší ma, že sa chalani zomkli a že majú z hokeja radosť. Dúfam, že v predvedených výkonoch budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch. Všetkým hráčom ĎAKUJEM za predvedený výkon a že na ľade nechali všetko.

17.november 2016
Zimný štadión Prievidza

HC Prievidza 3:4x HK ISKRA Partizánske

Už pred zápasom som chalanom pripomenul zápas z minulej sezóny, aby sa vyvarovali takého nástupu do zápasu ako to bolo vlani. Žiaľ, vstup do zápasu bol taký istý ako minulý rok a 2:0 sme prehrávali už v deviatej minúte po trestnom strieľaní. Po tomto góle sme hráčov nabádali, aby sa nevzdávali a že do konca je ešte ďaleko. Od druhej tretiny sme boli lepším družstvom a len množstvo nepremenených šancí držalo súpera v hre. Gól 3 sekundy pred koncom druhej tretiny nás nakopol a v tretej tretine sme zahodili štyri vyložené šance, ale stále sme verili, že zápas otočíme. V prvom striedaní sa aj tak stalo a dva body sme doviezli z Prievidze domov. Mrzí ma, že sme nerozhodli už v riadnom hracom čase. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom za predvedený výkon a dnes sa ukázala sila družstva a ako sa má hrať hokej kolektívne.

12.november 2016

HK ISKRA Partizánske 6:7 HC DYNAMAX 96 Nitra

Ťažko sa mi hodnotí takéto stretnutie. Strelecký uragán prvých 10 minút síce vyznel v náš prospech, ale žiaľ to bolo posledný krát v zápase, čo sme sa dostali do vedenia a od tej doby sme celý zápas len doťahovali. Od začiatku druhej tretiny sme začali hrať to čo sme chceli od úvodu. Keď sme aj súpera zatlačili, tak individuálnymi chybami sme súperovi dovolili, aby nám odskočil o tri góly. Ani za tohto stavu sme sa nevzdali a chceli sme zápas dostať minimálne do predĺženia. Čo sa týka predvedenej hry, tak jediné s čím môžem byť spokojný je hra v útočnom pásme. Žiaľ, v tomto zápase nám vôbec nefungovala obrana a vyšli sme z tohto stretnutia bez bodov.

5.november 2016
Zimný štadión Púchov

ŠHK Púchov 2:7 HK ISKRA Partizánske

Od úvodu sme prevzali iniciatívu do svojich rúk. Hrali sme ako veľké mužstvo. Snažili sme sa kontrolovať hru počas celého zápasu a keď sme hrali v oslabení, alebo súper mal šance, tak brankár Komžík nás podržal výbornými zákrokmi. Chlapcom Ďakujem za prevedenú hru a verím, že vo výkonoch z posledných zápasov budeme pokračovať.

Miroslav Ďurák, asistent trénera

1.november 2016

HK ISKRA Partizánske 5:2 MŠK Hviezda D.Kubín

Od prvej minúty sme korčuľovali a hrali to, čo sme si povedali pred zápasom. Škoda nepremenených šancí v prvej tretine, ale cez prestávku sme si v šatni povedali, že pokiaľ nepoľavíme v hre z prvej tretiny tak góly určite prídu. Hneď v prvej presilovke druhej tretiny sme sa strelecky presadili a to nám dodalo viac sebavedomia a hru v druhej tretine sme postupne ovládli. Zabrzdilo nás až naše vylúčenie a chvíľka poľavenia, čo hneď súper využil. Do tretej tretiny sme si boli vedomí, že súper bude chcieť určite niečo robiť s výsledkom, ale v polovici tejto tretiny sme dá sa povedať rozhodli o výsledku a od tej doby sa zápas už len dohrával. Musím všetkých hráčov pochváliť, že konečne sme sa sústredili na hru od prvej až do poslednej minúty. Už tento týždeň nás čaká ďalší zápas tak verím, že budeme pokračovať v predvedenej hre z tohto stretnutia.

29.október 2016

ŠHK '37 Piešťany 6:3 HK ISKRA Partizánske

V každom zápase sa opakuje stále to isté. To akoby sme chceli hrať, dokážeme plniť len jednu tretinu, ale hokej sa hrá 60 minút. Do stavu 4:0 bolo na ľade len jedno družstvo a to boli Piešťany. Po góle na 4:1 sme akoby ožili a zatlačili sme viackrát súpera, ale ponúknuté šance sme nedokázali využiť. Veľmi veľa individuálnych chýb, ktoré by sa už v mužskom hokeji nemali stavať nás pripravili o body. Na konci stretnutia sme hrali presilovky, ale ani z tejto výhody sme nedokázali s výsledkom nič urobiť. Mrzí ma ďalšia zbytočná strata bodov, ale stále verím tomu, že to čo trénujeme sa musí začať prejavovať konečne aj v zápasoch.

22.október 2016

HK ISKRA Partizánske 7:4 HK '91 Senica

Do zápasu sme išli s tým, že prehru v Leviciach musíme pred domácimi fanúšikmi odčiniť. V prvej tretine sme boli všade o krok neskôr a nevedeli sme sa dostať do tempa. Síce sme inkasovali ako prví, ale do prestávky sme to ešte otočili. Cez prestávku sme si povedali, že musíme zlepšiť pohyb a my musíme byť tým družstvom, ktoré bude udávať tempo hry. Toto začali hráči plniť od prvej minúty a to sa odzrkadlilo aj vo výsledku. V tretej tretine sme chceli pokračovať v predvedenej hre, ale čo ma mrzí, sme sa prispôsobili hre súpera a zápas sme viacmenej, len dohrali. Teší ma, že sa strelecky prebudili aj hráči z druhého a tretieho útoku a tak isto, že sme do hry mohli zapojiť aj juniorov, ktorým takéto zápasy pomôžu k postupnému získavaniu skúsenosti medzi seniormi. Do najbližšieho zápasu budeme musieť zapracovať na disciplíne v hre, pretože zbytočnými faulami počas celého stretnutia prichádzame o veľké množstvo síl, ktoré nám vo vyrovnaných zápasoch môžu chýbať. Ďakujem chlapcom za víťazstvo a verím, že sa ním odrazíme k lepším výsledkom, ako tomu bolo doteraz.

15.október 2016
Zimný štadión Levice

HK Levice 6:3 HK ISKRA Partizánske

Do zápasu sme nastúpili bez viacerých hráčov zo základnej zostavy.
Od úvodného buly sme nehrali nič s toho, čo sme si povedali pred zápasom. Veľké množstvo individuálnych chýb nás pripravilo o lepší výsledok. Do druhej tretiny sme išli s tým, že zápas musíme otočiť v náš prospech. Strelecká prevaha 24:12 v druhej tretine nám bola na nič, keď sme nevedeli premeniť šance. Aj keď sme si v tretej tretine vytvorili tlak, ale domáci využili opäť naše individuálne chyby a rozhodli zápas vo svoj prospech. Jediné pozitívum z tohoto zápasu je, že sme mali len dvoch vylúčených. Hráči, ktorí na zápas nastúpili tak niektorí nechali chuť na hokej v autobuse a niektorí ešte doma v Partizánskom. Sklamal ma prístup niektorých hráčov k zápasu. Podaktorí si musia vstúpiť do svedomia, lebo takto, ako sme hrali v Leviciach sa hokej určite nehrá. Bez nasadenia, chuti a bojovnosti si nezaslúžime vyhrať !!!

8.október 2016

HK ISKRA Partizánske 3:4 MHK Dubnica nad Váhom

Zápas sme začali výborne, strelili sme 2 góly ale našou nedisciplinovanosťou sme dovolili súperovi znížiť a chytiť sa šance. Urobili sme v zápase veľa individuálnych a taktických chýb, ktoré nás v konečnom dôsledku stáli zápas. Šancí sme mali neúrekom, ale šťastie sa nám odklonilo a príliš veľkym počtom vylúčení nám nezostávali sily na otočenie výsledku.
Myslím, že zapas sme si prehrali sami ako som už spomínal našou nedisciplinovanosťou. Verím že v sobotu v Leviciach sa to nebude opakovať a povezieme domov 3 body.

1.október 2016
Zimný štadión Ružinov

HC Bratislava 9:6 HK ISKRA Partizánske

Do zápasu sme nastúpili bez opôr obranných radov - zranených Zeleného, Janovského a pre chorobu chýbal Malinka. Zápas sa pre nás nezačal vôbec dobre keď hneď v úvode sme dvakrát inkasovali. Hráči sa z toho dokázali rýchlo otriasť a s kontaktným gólom sme získali viac sebavedomia. V prvej prestávke sme si v šatni povedali, že je to súper ako hociktorý iný, a že sa s nimi dá hrať. Od začiatku druhej tretiny sme začali hru ovládať, čoho výsledkom bolo vyrovnanie a aj otočenie skóre v náš prospech. V tretej tretine sme išli opäť do vedenia, ale súper na náš gól dokázal rýchlo odpovedať. Hra bola vyrovnaná a spolu s blížiacim sa koncom stretnutia začalo pribúdať aj niekoľko nezmyselných rozhodnutí zo strany rozhodcov. Po našich individuálnych chybách sme stratili body, ktoré sme si určite zaslúžili za predvedený výkon. Hráčov musím pochváliť za nasadenie a bojovnosť!!!

24.september 2016

HK ISKRA Partizánske 6:4 HC Prievidza

Začiatok zápasu bol veľmi nervózny a to nás aj stalo gól, ale to hráčov akoby nakoplo a začali sme viac jazdiť a z toho vyplinuli aj naše góly ktorými sme otočili skóre v náš prospech. Síce bolo veľmi veľa vylúčených a zákroky boli veľmi nebezpečné na čo sme doplatili 2 zranenými hráčmi, ale aj napriek tomu sme dokázali udržať hru pod našou kontrolou a dotiahnuť ju do víťazného konca. Chlapcom blahoželám za obetavý výkon počas celého stretnutia.

17.september 2016

HC '96 Nitra 8:7x HK ISKRA Partizánske

Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, aký sme odohrali. Do zápasu sme nastúpili s jasným cieľom vyhrať, ale po našich hrubých individuálnych chybách a množstve nevyužitých šancí sme dovolili súperovi držať s nami krok a dokonca sme celý zápas museli doťahovať. Aj napriek nepriaznivému stavu som stále veril, že zápas zvrátime a domov si odvezieme 3 body. Žiaľ nestalo sa tak aj keď my sme boli tým družstvom, ktoré išlo 8 minút pred koncom do vedenia. Z vedenia sme sa dlho netešili a Nitra opäť vyrovnala. V predĺžení sme znovu po individuálnej chybe hráča inkasovali a bod navyše zo zápasu nepatril nám, ale súperovi. Dúfam, že v najbližšom domácom stretnutí sa tých chýb budeme vyvarovať a tak isto aj budeme úspešnejší v koncovke.