Uplynulý víkend začal nový ročník hokejových mládežníckych súťaží

Liga starších žiakov AA

HK Iskra Partizánske 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) HC Lamač

Góly HK ISKRA: Škvarenina, Turček, Cvešper, Hatala

zápas hodnotil tréner Tomáš Hirkala

Podaril sa nám veľmi dôležitý vstup do súťaže, aj keď víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. V prvej tretine sa súper ujal vedenia a naša hra bola veľmi nervózna. Nakopol nás však prvý gól a podarilo sa nám dostať do dvojgólového vedenia. Napriek tomu že súperovi sa v tretej tretine podarilo dotiahnuť na jeden gól, dokázali sme zareagovať aj 4 gólom. Záver sa nám podaril postrážiť a tak sme sa mohli tešiť z prvého víťazstva.

Liga starších žiakov A

HC Dukla Senica 9:2 (2:0, 4:2, 3:0) HK Iskra Partizánske

Góly HK ISKRA: Telek, Kosír

zápas hodnotil tréner Zdenko Tupý

Domáci boli od začiatku lepším družstvom. V prvej tretine nás výrazne podržal brankár Duša a len vďaka nemu sa šlo do kabín za stavu 2:0. My sme sa len ťažko dostávali k zakončeniu, a keď aj prišlo, chýbal prekvapivý moment. Keďže Senica nemá v súťaži družstvo AA proti nám hrali prevažne deviataci, čo bolo veľmi citeľné a patrične sa to odzrkadlilo aj na celkovom skóre. Nám sa len podarilo korigovať v početných výhodách. Tento zápas nám nastavil zrkadlo aké zápasy zrejme môžeme čakať v sezóne a na čom treba ďalej pracovať.

Liga mladších žiakov AA

HK Iskra Partizánske 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) HC Lamač

zápas hodnotil tréner Marek Gašparovič

Úvod sezóny začal veľmi dobre. Plný domáci bodový zisk veľmi poteší. Zo začiatku to bol skôr opatrný hokej. Pomohol nám povedal by som šťastný gól a dodal nám pohodu na hokejky. Od druhej tretiny sme boli určite lepším tímom, vytvárali sme si šance, vedeli sme sa presadiť v súbojoch 1na1, prihrávali sme si z čoho pramenili aj pekné góly. Tretia tretina iba potvrdzuje moje slová. Súper už nebol taký dôsledný pri bránení a my sme nepoľavili na výkonnosti, vďaka čomu sme vyhrali tretinu 5:0. Verím že budeme pokračovať v podobnom výkone aj nasledujúci zápas ktorý odohráme v Pezinku.

Liga mladších žiakov A

HC Dukla Senica 3:3 (0:2, 2:0, 1:1) HK Iskra Partizánske

zápas hodnotil tréner Marek Fraňo

Úvodná tretina nám vyšla a súpera sme svojou aktivitou zaskočili a zaslúžene sme ju vyhrali. V druhej nastalo uspokojenie a Senica prevzala iniciatívu. My sme kopili chyby, prepadávali čo súper využíval. Tretia tretina bola vyrovnaná a tak sa zápas skončil remízou na body. Musím pochváliť oboch brankárov, ktorí nás viackrát podržali.